fbpx

Македонија тагува, сите се простуваат од Илија: Беше единствен!

Тажна вест

Почина познатиот македонски угостител Илија Фармаковски.

Охриѓани со емотивни посвети се простуваат од него.

-Фармак беше урбана легенда, беше единствен! Потекнуваше од стара угостителска фамилија и беше сопственик на еден од првите приватни ресторани во Охрид. Живееше за спортот и беше еден од основачите на навивачката група „Рибари“-коментираат неговите сограѓани.

Имаше 68 години.

Фото: Охрид скај

Следни Објави

Лепенките на бананите не се ставени случајно: Кога ќе слушнете што означуваат, секогаш ќе ги проверувате

Еден број на нив е особено важен Сигурно сте забележале дека на бананите, но и на другите овошки често им се ставаат лепенки на нивната кора. Генерално, луѓето ги тргнуваат пред да ги јадат, но никој не обраќа премногу внимание на нив, а за повеќето тоа е само обично име […]