fbpx

Ребека неутешна: Збогум Ана, во срцето на Маркијан имаше посебно место (ФОТО)

Национална опера и балет со длабока тага и жалење ја прими веста за заминувањето на оперската првенка Анастасија Низамова, мецосопран во Националната опера и балет.

Низамова беше едно од водечките имиња на македонската оперска сцена.

Познатата пејачка и хуманиста Ребека Јанковска Ристеки напиша трогателна порака.

„Збогум Ана! Засекогаш ќе останеш во нашите срца, а во срцето на Маркијан имаш посебно место. Колку песни заедно испеавте.. Аната ја нема веќе.. Царство небесно убавино“, напиша таа на „Фејсбук“.

Анастасија Низамова Мухиќ која беше вљубеник во планините, почина на денот на кој се одбележува меѓународниот Ден на планината.

Нека ѝ е светол патот!

Следни Објави

Последен поздрав: Владо Јаневски скршен по смртта на Маја

Не стивнуваат реакциите по прераната смрт на популарната македонска шминкерка, инфлуенсерка и претприемачка Маја Јанеска. Атрактивната девојка по потекло од Охрид на социјалните мрежи имаше над милион следбеници, често го покажуваше својот луксузен животен стил и редовно се фотографираше со познати личности. Сега се огласи и нашиот популарен кантавтор Владо […]