fbpx

Скршена од болка, поранешната бинго-девојка се огласи по подолго време

Натали Грубовиќ сподели тажна вест со своите пријатели на социјалните мрежи.

Некогашната бинго-девојка и поранешна манекенка и водителка со кратка трогателна посвета се прости од татка си, прим. д-р Милош Грубовиќ, еден од основоположниците на трансфузиолошката служба во Македонија и основоположник на доброволното крводарителство.

„Збогум најмил татице“, стои во објавата која што ја споделија и нејзините сестри.

Прим. Д-р Милош Грубовиќ е Роден во Беране, Црна Гора, а медицинскиот факултет и специјализацијата по трансфузиологија ги завршил на Медицинскиот факултет во Скопје.

За своите заслуги и постигнати резултати добитник е на највисоки државни награди и признанија на териториите на поранешна Југославија, Македонија и Црна Гора.

Фото: Фејсбук/Принтскрин Јутјуб

Следни Објави

Се заканија со тужби, Канал 5 го прекина молкот: Еве зошто не гледаме „Ѕвездите на Гранд“

Првиот човек на телевизијата Канал 5, Иван Мирчевски, го прекина молкот. Тој конечно откри дали мегапопуларните ТВ-шоуа „Ѕвездите на Гранд“ и „Никогаш не е доцна“ ќе продолжат да се емитуваат кај нас, а најави и тужби. „Ѕвездите на Гранд” е еден поголем проект со Гранд продукција во Србија каде што […]