fbpx

Бес и револт кон проклетникот: Трогателни пораки за прегазената Магдалена (ФОТО)

Потресно!

Како да му кажеш на 11 годишно дете дека другарка му веќе ја нема?

Како да му го скршиш срцето на милион парчиња и после да бараш начин да ги залепиш, а и самата знаеш дека никогаш веќе нема да е исто?

Како да ги задржиш солзите кога син ти ти вика: „Имам дупка кога дишам, како да фали дел од мене“..

Пријатели, велешани, кој милува нека дојде на местото на немилиот настан, во знак на сочувство и љубов кон семејството, но и во знак на бес и револт кон проклетникот кој не се ни свртел позади себе..

НА ИСТАТА ТЕМА: На само два чекора до смртта: Потресни детали за трагедијата во Велес

Мило дете, играта со соучениците прерано ја замени со игра со ангелите на небото, бескрајно ќе им недостасуваш на твоите VI-5

Фејсбук-статус на Александра Андреева

Следни Објави

Проклетници! Статус за починатото девојче во Велес ги крена сите на нозе

Трагична вест за Велес. 11 годишно девојче, соученичка на внук ми, заедно со мајка ѝ биле прегазени на пешачки премин вчеравечер. Возачот избегал. На истиот пешачки минуваат стотици деца секој ден, се наоѓа пред најголемото училиште во градот. На тој пешачки минуваме со Натан секој ден, зашто и градинката е […]