fbpx

Трагедија во Велес: Загина дете (11), мајката е тешко повредена

Тажна вест вечерва ги вознемири македонските граѓани

Тешка сообраќајна несреќа се случила на пешачки премин во близина на училиштето Васил Главинов во Велес.

Според првичните информации возачот на автомобилот избегал од местото на несреќата. Неофицијално на местото на несреќата пронајдени се регистарските таблички на возилото, а полицијата трага по сторителот на сообраќајната незгода, пишува порталот „Скопје инфо“.

Од МВР се’ уште нема официјална потврда на настанот и повеќе информации се очекуваат во текот на утрешниот ден, но на социјалните мрежи веќе се зборува за несреќата.

 

Следни Објави

Ѝ гледам на смртта в очи: Ѝ се врати ракот, познатата пејачка не се предава

Пејачката Бојана Барјактаревиќ испиша историја во популарното музичко натпреварување „Никогаш не е доцна“. Првпат во ова шоу еден ист кандидат беше троен лауреат, откако таа доби најмногу СМС-гласови, а потоа триумфираше и на фејсбук-гласањето, а доби и најмногу поени од жирито. Барјактаревиќ е поранешна вокалистка на групата „Бон Ами“ и […]