fbpx

Трагедија! Македонија во шок! Се самоуби младо момче, ова се деталите

Тешка несреќа се случи

Попладнево се самоубил К.Ј. (30) од Кочани скокајќи од круната на браната Гратче.

Немилиот настан се случил попладнево кога, според очевидци, момчето се приближило до средината на круната на браната, ги оставило своите лични предмети на патеката и скокнало во бездната длабока 30 метри.

На настанот сведочеле поголем број очевидци кои поради сончевото декемвриско попладне биле на прошетка на Гратче, информира порталот „Нетпрес

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ОВР Кочани, а доктор од Итната медицинска помош Кочани констатирал смрт на лице место.

Ова не е прв ваков случај. Круната на мостот на брана Гратче висок околу 30 метри и претходно сведочела за вакви немили настани, пишува истиот портал.

Следни Објави

Беше најдобриот македонски пејач, па исчезна од сцената: Среќата ја пронајде ОВДЕ!

Денес има 49 години и се’ уште е голем фраер Во Македонија се прослави со фолк-рефренот „Ангела“, а подоцна го освои и регионот со хитот „Јужна пруга“. Штипјанецот Зоран Ванев на врвот од популарноста преку ноќ се повлече од сцената. Во едно интервју изјави дека естрадата сепак не е „тоа […]