fbpx

Го најде подарокот од момчето: Страшен пресврт, се шокира во истиот миг (ВИДЕО)

Агонија наместо радост

Секоја девојка им се радува на подароците од својата посилна половина, особено кога се во прашање посебни датуми или празници.

Овојпат на една млада дама Божиќ буквално ѝ преседна, откако го нашла подарокот од своето момче.

Во видеото што го објави на „Тик Ток“ покажува како во една фиока во станот наоѓа мала розова кутија за накит и во истиот миг се воодушевува кога гледа дека во истата има дијамантски ѓердан.

Сепак, радоста бргу се претвора во агонија кога сфаќа дека името на привезокот не е нејзино.

Подоцна раскажа дека веднаш ѝ се слошило. Почнала да повраќа и таа вечер останала без сон.

Под снимката се нижат коментари во кои нејзините следбеници пишуваат како можеби накитот е наменет за некоја блиска личност, за сестра или можеби за некој важен член од неговото семејство. Една жена, пак, ѝ напиша да го стави ѓерданот во негово присуство и добро да му ја согледа реакцијата.

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Трагедија! Почина омилената пејачка од „Никогаш не е доцна“

По тешко боледување, на 66 години почина Живка Спасиќ, една од омилените пејачки во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Тажната вест ја потврди нејзиниот син Воислав. „По долга и тешка битка, мајка ми се пресели на поубаво место. Датумот и местото на погребот ќе бидат објавени дополнително“, напиша […]