fbpx

Го предвиде вирусот, а сега со ново предупредување: Не планирајте го ова!

Уште во 2018 година ѝ соопшти на јавноста дека пристигнува нов вирус кој ќе го измени животот на планетата, но никој не ја сфати сериозно

Го предвиде цунамито на Тајланд, исчезнувањето на авионот во Малезија, војната во Сирија, доаѓањето на Макрон и на Трамп на власт, сите деца на принцот Вилијам и на крај – коронавирусот.

Британката Роксен Фурнивал сега има нова порака за сите, а се однесува токму на периодот што следува.

„Гледам големи проблеми и во 2023 година. Не резервирајте однапред хотели за зимување. Всушност, не гледам ништо убаво и стабилно се’ до 2024 година, за кога моите карти покажуваат хармонија во светот. До тогаш, колку што гледам луѓето често ќе се вакцинираат“, открива Роксен.

Таа повеќе од две децении гледа на карти и засега речиси без грешка ги дала своите предвидувања, пренесува „Велс онлајн“.

Роксен уште во 2018 година ги предупреди Британците дека „вирусот кој доаѓа“ ќе ги натера да заборават на летување во 2020 година.

„Видов многу страдања, болка, солзи.. Знаев дека е во прашање некој вирус, но ниту јас не очекував дека ќе биде толку опасно и сериозно кога се појави Ковид-19. Гледам трајно симнување на маските во 2024 година“, вели таа.

Фото: Принтскрин/Велс онлајн

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Ги чека тешка година: Овие луѓе ќе имаат најмалку среќа во 2023!

Ѕвездите нема претерано да им бидат наклонети во годината што доаѓа Припадниците на следните три хороскопски знаци ќе треба малку повеќе да се потрудат од вообичаеното за да почувствуваат вистинска среќа во годината што почнува. Стрелец Припадниците на овој хороскопски знак очекуваат големи животни промени во наредниот период, но работите […]