fbpx

Хорор! Сите го коментираат новогодишниот фустан на Брена (ФОТО)

Нова ТВ за своите гледачи подготви спектакуларно новогодишно шоу, а на подиумот се појави и големата пејачка ѕвезда Лепа Брена.

За оваа прилика, славната фолкерка одбра навистина впечатлива модна креација која одлично ја истакна нејзината витка линија, но и предизвика неверојатно голем интерес кај коментаторите на социјалните мрежи.

Многумина се согласија дека овојпат претерала со аутфитот во програма која ја следат и малолетни лица.

„Овој фустан треба да биде некоја несфатена уметност?“, праша еден твитерџија.

„Што е ова? Хорор!“, искументира друг.

Што мислите вие?

Каква оценка би дале за овој стајлинг на Брена?

Следни Објави

Втори јануари е важен ден: Бидете внимателни, никако не правете го ова!

Светата православна црква на 2 јануари го празнува споменот на Светиот свештеномаченик Игнатиј Богоносец, во народот познат како Св. Игнет, Игњат или Игнатов ден. Овој ден уште и се наречува и „Прв Божик“, зашто тогаш започнуваат подготовките за празникот, поврзан со раѓањето на Исус Христос. Се верува дека оној што […]