fbpx

Трагично новогодишно утро: Скопјанец прегази двајца другари

Тажната вест ја потврди СВР Штип

Момче прегази двајца другари, едниот почина во штипската Клиничка болница, а вториот се бори за живот.

Според СВР Штип, околу 5.20 часот било пријавено дека на магистрален пат Штип-Кочани, на местото викано „Брилијант”, патничко возило „опел астра” со скопски регистарски ознаки, управувано од К.Т. од Скопје, удрило во 21-годишниот А.Ѓ. од село Кадино, скопско и во А.П. од село Трубарево, скопско, кои претходно патувале во истото возило.

Двајцата се здобиле со повреди и биле пренесени во Клиничка болница Штип, каде што во 7.15 часот А.Ѓ. починал, а кај А.П. биле констатирани телесни повреди.

Следни Објави

Хорор! Сите го коментираат новогодишниот фустан на Брена (ФОТО)

Нова ТВ за своите гледачи подготви спектакуларно новогодишно шоу, а на подиумот се појави и големата пејачка ѕвезда Лепа Брена. За оваа прилика, славната фолкерка одбра навистина впечатлива модна креација која одлично ја истакна нејзината витка линија, но и предизвика неверојатно голем интерес кај коментаторите на социјалните мрежи. Многумина се […]