fbpx

Падна одлука! Овие граѓани да си ги проверат сметките, прилив во првата недела на јануари

2023 година на најдобар можен начин ќе им почне на следниве граѓани

Само неколку хороскопски знаци ги очекува неочекуван прилив во наредниот период, еве кои се тие!

ВАГА

Имаат добро развиена интуиција и не им е тешко да заработат пари. Сепак, во наредниот период нема да им треба некој значителен труд и парите едноставно ќе им се „лепат“. Астролозите имаат поволни карти за нив, единствено на што треба да внимаваат е приходите умно да ги распределат.

ЈАРЕЦ

Во наредните денови овие луѓе одблиску ќе го помирисат успехот. Треба само да бидат доследни во работниот процес. Среќата ќе биде на нивна страна.

ЛАВ

Тие ја затвораат листата со знаци кои ќе се збогатат, сето тоа благодарение на нивната креативност и самодоверба. Познато е дека претставниците на овој хороскопски знак се многу горди, но она што е помалку познато е дека тие сакаат да експериментираат и да ги прават работите на свој начин.

Следни Објави

Од тефтерот на баба ми: Бадникова посна погача по старински РЕЦЕПТ

Нема повкусна, велат сите што ја пробале За овој Бадник ви препорачуваме интересен старински рецепт од тефтерот на нашите баби. Лесен е за подготовка, па домаќинки повелете! СОСТОЈКИ: – 30 грама квасец – 500 мл вода – 1 лажица шеќер – 1 лажица сол – 700 + 100 грама брашно […]