fbpx

Прерано нè напушти: Тања, почивај во мир!

Солзи и неверување

Уште еден живот прерано згасна.

Тажната вест ја соопшти Форумот на жени СДСМ Охрид. Почина Тања Танеска.

„Со искрено жалење денес ја примивме веста за прераната смрт на нашата сопартијка и борец за правда. Упатуваме сочувство до семејството. Бог да ја прости, нека почива во мир“, стои во објавата.

Фото: Фејсбук

Следни Објави

Михаил се симнал во подрумот по компир, умрел во истиот миг: По него починало целото семејство

Невидена трагедија! Само малата Марија прежиевала, ја спасило чудо Професорот по право, 42-годишниот Михаил, еден убав ден пошол по компир во визбата за неговата сопруга да приготви ручек, но од неа не се вратил. Несреќниот човек се онесвестил од гасот кој компирот го испуштал и набрзо умрел. Причината за смртта […]