fbpx

Огромна тага! Ненадејно почина познатата новинарка

Публиката ќе ја памети по ведриот дух

На 51 година ненадејно почина новинарката Едина Џемиџиќ Шукало.

Беше водителка на Калман радио, го уредуваше и порталот „Естрадњаци“, а работеше и во ТВ Алфа, јавуваат босанските медиуми.

Публиката ќе ја памети по ведриот дух.

„Секогаш насмеана, беше една од најинформираните новинарки кај нас кога е во прашање животот на познатите“, велат нејзините колеги.

Тие со трогателни посвети се простуваат од неа на социјалните мрежи.

„На секој гостин му ја знаеше кариерата од почетоците до последниот проект. Беше начитана, остроумна и извонредна како човек“, пишуваат тие.

Фото: Фејсбук

Следни Објави

Им го крена притисокот: Родителите се исплашија за децата, има и зошто (ФОТО)

Жена во провокативен костим за капење се најде на удар на родителите, откако една мајка ја сними опкружена со мали деца во јавен базен и видеото го објави на „Тик Ток“. Во едноделен костим во месо-боја кој воопшто не ѝ го покрива задникот, оваа атрактивна русокоса предизвика лавина реакции. „Дали […]