fbpx

Почивај во мир: Се огласи Лозано, пејачот скршен од болка

Тажна вест синоќа споделија мештаните на кичевското село Белица.

Почина нивниот другар, пријател и соселанец Раде Стојкоски-Пурески.

„Се случи голема трагедија за нашето село! Раде беше нашиот најголем човек по душа и срце, голем домаќин, чувар на куќите, а воедно на нашето село. За нашиот Раде можеме да напишеме голема историја, колку беше добар, секој знае колку помогнал за се’ и сешто, без него не почнуваше ниту една работна акција, но и помагаше на сите Беличани, едноставно човек кој ќе се памети по добри дела и ќе направи огромна празнина на целото село“, напишаа неговите соселани на „Фејсбук“.

Смртта на Стојкоски го погоди и нашиот популарен интерпретатор на забавни мелодии Влатко Лозаноски-Лозано кој очигледно го познавал покојникот.

„Бог да го прости, почивај во мир чика Раде“, искоментира пејачот под објавата.

Нека му е вечна Слава! Нека почива во мир и спокој!

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Жена направи хаос на бензиска: Се заби во друга кола, па тргна да се тепа (ВИДЕО)

Погледнете сами, оваа жена навистина нема милост Кога се зад воланот, често се случува луѓето да изгубат трпение, но на оваа жена ептен ѝ се споија жиците. Инцидентот се случил во раните утрински саати на една бензиска пумпа во Ирска. На снимката се гледа како со сребрена тојота прво се […]