fbpx

Не му ја забораваме хуманоста: По тешко боледување ПОЧИНА СЛАВНИОТ ПЕЈАЧ: Неговата сопруга веднаш се огласи!

Почина легендарниот американски музичар Дејвид Крозби.

Беше еден од основачите на два култни состави од шеесеттите години на минатиот век-„Бирдс“ и „Крозби, Стилс енд Неш“.

Тажната вест ја потврди неговата сопруга.

„Иако тој повеќе не е тука со нас, неговата хуманост и љубезна душа ќе продолжат да не’ водат и инспирираат“, изјави таа за „Варајати“.

Крозби дури двапати беше примен во Рокенрол халата на славните. Беше познат по неговите остра контракултурна реторика. Последниот албум For Free го издаде пред две години.

Поради неговиот хедонистички стил на живот, списанието „Ролинг стоун“ го прогласи за „најнеочекувано преживеаната рок ѕвезда“.

Имаше 81 година.

Следни Објави

Се огласи полицајката која имала оргии со шестмина колеги: Сопругот вели дека „работи на проблемот“

Голем скандал ја вознемири јавноста „Не сакам да зборувам за тоа. Ќе продолжам со својот живот“, вели американската полицајка Меган Хол (26) од Тенеси која се најде во фокусот на досега невиден се*суален скандал. Таа е суспендирана од работа откако истрагата потврдила дека имала редовни интимни односи со шестмина колеги […]