fbpx

Месар загина додека колел свиња: Не очекувал да се разбуди, колегата затекнал страшна сцена

Загина месар во Хонг Конг при обид да заколе свиња, информира локалната полиција.

Несреќниот 61-годишен касап кој работел во кланицата „Шеунг Шуи“ на северот од градот, пукал во свињата со електричен пиштол.

Очекувал животното да се онесвести, но свињата наеднаш ги отворила очите, станала и го оборила месарот кој се здобил со смртоносна повреда, пренесува „Си Ен Ен“.

Работникот се повредил со ножот за месо, ненамерно нанесувајќи си рана длабока 15 сантиметри.

Колега кој го пронашол месарот во бессознание и со нож за месо во раката затекнал страшна сцена. На полицијата ѝ рекол дека колегата се здобил со повреда во пределот на ногата. Од здобиените повреди починал во болница.

Истрагата е во тек.

Следни Објави

Мира Шкориќ како невеста во 1995 година: Непрепознатлива е! (ФОТО)

Со познатиот белградски хирург беше во брак цела деценија Речиси никој не се сеќава дека познатата српска пејачка Мира Шкориќ во младоста беше русокоса. Судијката во популарното ТВ-шоу „Ѕвездите на Гранд“ низ годините доста се менуваше, а на фотографиите од сопствената венчавка изгледа непрепознатливо. Шкориќ цела деценија беше во брак […]