fbpx

Ја уби погрешна лажица: Ја објавија веридбата, па стигна страшната вест од болницата

Судбината сакаше да останам без љубовта на мојот живот, вели несреќното момче

Момче скршено од болка го опиша најлошиот ден во неговиот живот, откако неговата вереница смртно настрада само затоа што посегнала по погрешна лажица.

Крејг Мекинон (24) од Солсбери, Велика Британија, вели дека годините кои ги поминал со неговата врсничка Џес Принсли се „незаменливи“.

Се верува дека Џес починала од акутна алергиска реакција на млечни производи додека била на романтичен одмор во Јужна Африка.

Крег ја запросил саканата во Мпумаланга на 27 декември, а три дена подоцна отпатувале во куќата на нејзината мајка во Јоханесбург. Овде таа дошла во контакт со млеко и доживеала анафилактички шок, алергијска реакција од која грлото се затвора. Несреќната девојка починала следниот ден во болница, а лекарите сметаат дека со погрежна лажичка го измешала чајот.

Џес била воодушевена од запросувањето и радосната вест веднаш ја споделила на социјалните мрежи. Судбината сакала следната нејзина објава на „Фејсбук“ да биде дека е во критична состојба сместена во болница.

Крег појаснува дека неговата емотивна партнерка секогаш била внимателна кога е во прашање алергијата, но лековите кои ги носела со себе овојпат наводно не делувале.

„Кога Џес почина, почина и дел од мене, но никој не е виновен за нејзината смрт“, вели несреќното момче за „Мирор“.

На Џес ѝ била дијагностицирана алергија на млечни производи кога имала само девет месеци. Претходниот пат кога дошла во контакт со млеко имала 18 години и во таа прилика едвај ја реанимирале.

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Си го промени личниот опис, а сега конечно е уапсена: Која е фаталната русокоса која украде милион евра?

Конечно е уапсена Мирнеса С., 42-годишната жена која е осомничена дека украла милион евра од компанијата во која работела. Таа е приведена на аеродромот во Штутгарт откако, наводно, преку адвокат најавила дека сака да се предаде. Германските медиуми пренесуваат дека атрактивната Босанка изгледала значително поинаку од фотографиите кои ги објавувала […]