fbpx

Сте си го гризнале јазикот? Лош ЗНАК, еве зошто!

Веќе знаете колку може да биде незгодно и болно кога ќе си го гризнете јазикот.

Приказната, сепак, има и друга страна-старо верување зошто оваа појава не е добар знак..

Според првото верување, кога ќе го гризнете јазикот, тоа значи дека некој од вашата околина ве лаже за важни работи. Затоа треба добро да ги отворите очите и да внимавате кому ги доверувате вашите тајни.

Другото верување е дека кога човек ќе си го гризне јазикот премногу зборува, а некои работи од приватниот живот треба да си ги зачува за себе.

Нејсе, ова се секако само верувања, а вам ви останува да процените дали ќе верувате или не.

Следни Објави

За мама марама, за тато вино.. Тоше на роденденот сакаше да подарува, тортата со урми му беше омилена

Под мотото „Тоше има само датум на раѓање“, фановите на непрежалениот македонски пејач секоја година го одбележуваат неговиот роденден. Тоше Проески денеска ќе наполнеше 42, а со емотивна објава се огласи неговата сестра Дора. Таа ја запази традицијата, па и оваа година објави фотографија со роденденската торта што ја направила. […]