fbpx

Ѝ дадоа 6.000 денари да ја тргне шминката пред дечко ѝ (ВИДЕО)

Видеото преку ноќ стана вирално

Позната шпанска инфлуенсерка ја разбранува јавноста со предизвикот кој ѝ го наметна на една млада девојка.

Лупита Анаја ѝ понуди сто евра да го отстрани мејкапот и првпат да го покаже природното лице бред дечко ѝ.

Ѝ даде влажни марамчиња, прво ја избриша пудрата од образите, па шминката од очите, но кога со марамчето ги помина веѓите, истите магично исчезнаа.

Веќе следниот миг девојката остана сама пред камерата. Нејзиното момче едноставно исчезна.

Сите сме убави, со шминка или без неа, напиша Лупита за видеото под кое се нижеа коментари.

„Не ѝ треба толку шминка, природно е убава. Доколку момчето навистина ја напуштило, можам да кажам дека ѝ направило услуга“, е еден од коментарите.

Следни Објави

Бранко Ѓуриќ скршен од болка: Патувај мирно!

Си замина најдобриот, напиша тој на социјалните мрежи Не стивнуваат реакциите по смртта на актерот Александар Саша Петровиќ кој почина вчера во Сараево на 61-годишна возраст. Денеска на „Инстаграм“ со трогателна посвета се огласи и популарниот актер, режисер и стендап комичар, Бранко Ѓуриќ Ѓуро. „Вчера си замина најдобриот актер на […]