fbpx

Му се смеев на брат ми што зеде стара мома: Сега се каам што се оженив за „бомба“

Исповед која ќе ви го покаже вистинскиот пат! Во животот не е сè како што изгледа на прв поглед и не треба да се суди за книга според нејзината корица

„Кога брат ми се ожени, најде стара мома, да не кажам баба, селанка која не се шминка, која не се облекува трендовски и која веќе е во четвртата деценија од животот.

Јас одбрав „бомба“. Негувана жена со „педигре“ која ми роди роди син.

По две години брак, заминав во Германија каде што одамна се имаше преселено брат ми, да побарам работа. Мислев дека тој е будала, ама после еден месец сфатив дека јас сум бил тој.

Неговата сопруга подобро од нејзината мајка, куќата им е средена, брат ми ја обожава.. Гледам колку се почитуваат, едноставно им завидувам на нивната љубов.

Жена ми, пак, не знае да готви, неуредна е, не пегла, воопшто не му се посветува на синот. ПШо цели денови е на „Инстаграм“, постојано се караме и е страшно љубоморна, како да влегол ѓаволот во неа. Совеста ме гризе, ја навредував снаата, а таа се покажа токму така како што очекував да биде оваа мојата-скромна и работлива“.

Следни Објави

Беше најпознатото дете на овие простори: Многу се промени, сега работи нешто неочекувано (ФОТО)

Се прослави како дете во култната серија „Среќни луѓе“. Во деведесеттите беше најпознатото дете на овие простори, сите се сеќаваат на малиот Небојша Голубовиќ и неговиот најдобар другар-кучето Симо. Иако му предвидуваа блескава кариера и уште многу актерски остварувања, Јанко Миливојевиќ не продолжи по тој пат и денеска се занимава […]