fbpx

ОГРОМНА ТАГА! Почина познатиот актер, имаше само 56 години

Неверување и шок, колегите се простуваат

На 56-годишна возраст почина францускиот актер Adama Niane.

Овој исклучително талентиран уметник се прослави во Lupin, хит-серијата на „Нетфликс“.

Причината за смртта не е соопштена.

Колегите со трогателни пораки се простуваат од него на социјалните мрежи.

Lupin стана едно од најгледаните шоуа од неанглиско говорно подрачје на популарната стриминг-платформа. Станува збор за француска ТВ-серија која раскажува за човек чиј живот е превртен како тинејџер кога неговиот татко неправедно е обвинет за кражба на ѓердан кој некогаш ѝ припаѓал на Марија Антоанета.

Следни Објави

Цели 12 години беше во кома, кога се разбуди ги шокира сите: Најмногу го болеле зборовите на мајка си

Болна исповед на Мартин кој, сега како возрасен човек, се сеќава на се’ што му се случило додека бил заробен во сопственото тело Мартин Писториус од Јужна Африка бил типично момче кое обожувало да си игра со разни уреди, најмногу со транзистори и телевизори. Но, неговото идилично детство било прекинато […]