fbpx

Ја загуби најважната битка: Почина младата Ивона, шампионски се бореше до последен здив

Тажна вест ги вознемири сите

По едногодишна битка со акутна леукемија почина младата кошаркарка Ивона Ѓикановиќ од Црна Гора.

„Ќе ја паметиме во бескомпромисната борба на теренот. Доби многу битки, но денеска ја загуби онаа најважната. Шампионски се бореше до последен здив“, пишува во една од трогателните посвети за неа на социјалните мрежи.

Ивона, родена во Никшиќ, пред неполн месец го прослави своето полнолетство.

Следни Објави

Сораја се забавува пред породување: Ноќниот живот не смее да трпи (ФОТО)

Една од најекспонираните таканаречени старлети во регионот ќе стане мајка На само неколку дена пред породување, Сораја Вуќелиќ одлучи да се опушти, па со блиски пријатели уживаше во еден ноќен клуб во Загреб. Познатиот српски модел, ескорт-дама и поранешна плејбој-зајачица последниот период комплетно се повлече од социјалните мрежи и речиси […]