fbpx

Бугарин доби ќотек откако нападна македонски полицајци (ВИДЕО)

Бугарин си доби ќотек на граница, откако претходно денеска со часови ги напаѓаше македонските полициски службеници, пренесува порталот „Прес 24“.

Уапсени се бугарските државјани кои денеска ги пцуеја македонските полициски службеници на граничниот премин Деве Баир, оти чекале повеќе часа.

Денеска околу 12.45 часот на Граничниот премин Деве Баир дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на Г.З (35), А.Х (50) и Р.Х (54) државјани на Бугарија кои прво вербално, дрско и недолично со најпогрдни зборови се однесувале кон полицијата.

Потоа се обиделе и физички да ги нападнат полициски службеници кои преземале службени дејства, при што се приведени и се работи на целосно расчистување на случајот, велат од МВР.

Следни Објави

Нѐ претставуваше на Евровизија, денес е социјален случај: Еве како сега изгледа Даниел Поповиќ

Сите се сеќаваме на шармантниот Даниел Поповиќ кој во 1983 година ја претставуваше Југославија на „Евровизија“ и го освои високото четврто место. Рефренот „Џули“ стана мегахит, нему му предвидуваа блескава кариера, но наместо славен и богат, заврши како социјален случај. За неговите финансиски проблеми јавноста дозна откако се разведе од […]