fbpx

Откриена вистината за бракот на Зорица и Кемиш: ТАЈНАТА од минатото конечно исплива во јавноста

Легендарната пејачка Зорица Брунцлик и музичарот и хармоникаш Мирољуб Аранѓеловиќ-Кемиш се една од најскладните естрадни двојки со повеќедецениски „стаж“.

Рецепт за успех немаат, но и двајцата имаат солиден багаж-пропаднати бракови од кои, како што велат, излегле посилни.

Чаршијата и медиумите постојано ги разведува, а во една прилика дури и самите планирале да си пуштат таков муабет затоа што Кемиш сметал дека во тој момент тоа би било добро за нејзината кариера.

„За пејачите секогаш е модерно пред новиот албум да измислат дека се разведуваат. Па, Мирољуб еден ден дојде дома и ми се обрати: Зошто да не исценираме развод за да успее албумот? Категорично го одбив, му реков дека тоа не е добро за него“, ја откри Брунцлик нивната тајна од минатото.

Неодамна таа на шега прокоментира и за нивниот најголем „конфликт“.

„Се убиваме околу картите. Кога и да играме, тој сака да победи по секоја цена. Мојот брак е како и секој друг, но јас сум мудра жена. Молчам кога треба да молчам и зборувам кога треба да кажам нешто суштинско. Тоа е она што го одржува мојот брак и затоа добивам сè што сакам“, низ насмевка порача Зорица.

Следни Објави

Почина малиот Даниел: За мајката Мартина нема утеха, смртта е бизарна

Се уште се прераскажува оваа трагедија која ги вознемири сите Самохраната мајка Мартина Б. (33) од Сента пред точно две години остана без синот единец додека го славеле неговиот роденден. Неутешната жена на која ѝ се сруши целиот свет и животот ѝ се претвори во кошмар, доживеа нејзините миленици ротфајлери […]