fbpx

Почина малиот Даниел: За мајката Мартина нема утеха, смртта е бизарна

Се уште се прераскажува оваа трагедија која ги вознемири сите

Самохраната мајка Мартина Б. (33) од Сента пред точно две години остана без синот единец додека го славеле неговиот роденден.

Неутешната жена на која ѝ се сруши целиот свет и животот ѝ се претвори во кошмар, доживеа нејзините миленици ротфајлери да ѝ го нападнат синот Даниел (4).

Го каснале во пределот на стомакот нанесувајќи му тешки повреди од кои починал на патот кон болницата.

Оваа бизарна смрт го потресе регионот. Несреќната мајка била исклучително посветена на своето дете, тврдеа нејзните пријатели и членови на семејството.

„Мартина на раката го има истетовирано роденденот на Даниел, кој сега стана ден кога засекогаш го напушти овој свет“, во солзи коментираа тие.

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

ШОК! Холанѓанец тврди дека го предвидел земјотресот во Турција: Еве што напишал пред три дена!

Звучи неверојатно Втор силен земјотрес за помалку од 12 часа го погоди југоисточниот дел на Турција, а државните медиуми во Сирија објавија дека се почувствувал и во главниот град Дамаск. Според Американскиот геолошки институт, тој имал јачина од 7,5 степени според Рихтерова скала, а епицентарот бил кај градот Караманмараш, на […]