fbpx

ОГРОМНА ТАГА! Кристина, почивај во мир!

Уште еден живот прерано згасна

Македонскиот претседател Стево Пендаровски сподели тажна вест на неговиот официјален фејсбук-профил.

Тој ѝ откри на јавноста дека починала неговата најблиска соработничка.

„Четири години најблиски соработници. Бог да ја прости! Збогум! Кристина Ангелеска (1981-2023)“, напиша претседателот.

Под објавата се нижат коментари со сочувство.

„Имав можност да соработувам со Кики кога беше во кабинетот на министерката Рената Десковска. Беше една од најпозитивните личности кои сум ги запознал. Беше ведра и многу позитивна. Пред се’ беше личност со интегритет. Лесна нека ѝ е земјата. Господ ги сака добрите луѓе покрај себе“, напиша Сафет Незири.

Следни Објави

БЛАГОЈЧЕ НЕ ГО ДОЧЕКА ЛЕКОТ: Неговите последни зборови болат

Почина Благојче Илиевски-Ѕвончарот, битолчанецот кој боледуваше од цистична фиброза. Тој беше најтешко болниот пациент од ова ретко заболување и не ги доби потребните лекарства од државата. Благојче до последен момент се надеваше дека ќе биде меѓу првите осум пациенти кои ќе го добијат лекот „Трикафта“. Последната негова изјава порталот „Фактор“ […]