fbpx

Огромна тага! Елена ја загуби битката со ракот, имаше само 38 години

Уште еден живот прерано згасна

По долга битка со канцер, во својот дом во Солто, во близина на Бреша, на 38-годишна возраст почина познатата скијачка Елена Фанкини.

Тажната вест ја потврдија од Италијанската скијачка федерација.

Здравствената состојба рапидно ѝ се влоши во последните месеци, открија од нејзиното семејство.

Фанкини освои сребрен медал во спуст на Светското првенство во 2005 година и има две победи во Светскиот куп во спуст.

Таа ги пропушти Олимписките игри во Пјонгчанг во 2018 година токму поради болеста.

Во италијанскиот тим професионални скијачки се и помалите сестри на Елена-Надја и Сабрина.

Следни Објави

БОГ Е ГОЛЕМ! По три дена, малата Хелен е извлечена од урнатините (ВИДЕО)

Снимки со драматични сцени постојано се објавуваат на социјалните мрежи. Научниците со црни прогнози, се’ помалку време останува за преживеаните Спасувачки тим од Унгарија од урнатините во Антакија извлече 18-годишно бебе. Малата Хелен е пронајдена жива три часа по спасувањето на петгодишниот Мехмет заедно со неговата 32-годишна мајка Серап Топал […]