fbpx

Си ја уби младата сопруга, па се самоуби: Ова е монструмот, соседите откриваат детали

(ФОТО) „Ајде пи*ко, пукај ако смееш“.. Трагедија каква што не се памети

Познат е идентитетот на 27-годишниот полицаец кој со пиштол си ја уби 19-годишната сопруга, а потоа се самоуби.

Трагедијата која ги згрози сите се случила во белградската населба Гроцка. Како што велат соседите, сторителот на ова тешко злосторство не само што никогаш претходно не бил пријавуван за семејно насилство, туку и важел за добар човек.

„Никогаш не сме слушнале лош збор од него. Не знам што се случило. Еве предмалку дознав дека жената го оставила пред околу две недели, па можеби тој бил мотивот. Во секој случај, голема трагедија“, раскажува комшија на жртвите.

Некои од соседите наводно ги слушнале и последните зборови на девојката: „Ајде пи*ко, пукај ако смееш“, по што се слушнале три истрели.

На местото на трагедијата се собираат членови на семејството, роднини, пријатели.. Наводно и таткото на убиецот исто така е полицаец.

Лелеци се слушаат цело претпладне. Истрагата е во тек.

Следни Објави

Студент изел пилешко, па останал без двете нозе: Му се развило нешто запрепастувачко (ВИДЕО)

Животот засекогаш му се променил, ама барем останал жив Студент изел пилешко со тестенини кое неговиот пријател го нарачал претходната вечер, а по оброкот веднаш се разболел, објави New England Journal of Medicine. Качил исклучително висока температура со пулс од 166 отчукувања во минута кога бил хоспитализиран. Ретко пиел алкохол, […]