fbpx

Голема загуба: Ненадејно почина познатиот македонски новинар

На 54-годишна возраст денеска ненадејно почина новинарот Зоран Поповски.

„Со шок и неверување ја примивме веста за смртта на нашиот колега Зоки, кој од првиот ден од формирањето на порталот беше со нас“, напишаа колегите од „Спортманија“.

Поповски имаше повеќе од дводецениско новинарско искуство, работејќи за повеќе медиуми како А1, „Дневник“, „Македонски спорт“, „Спортмедиа“, „Република“, „Екипа“..

Како новинар вљубеник во фудбалот, тој известуваше најмногу од фудбалски настани, а меѓу долгата листа настани од кои известуваше се и историското за нас Европско првенство во 2021 на кое за првпат играше Македонија, како и ЕП за младинци во Полска во 2017 година.

Погребот ќе биде извршен утре на градските гробишта Бутел, во 13 часот, а телото ќе биде изложено во капелата од 12 часот.

Фото: Спортманија

Следни Објави

ТРАГЕДИЈА! ФАНОВИТЕ ПЛАЧАТ! Ѕвездата од славната турска серија загина во земјотресот

„Боздах филм“, продуцентската куќа која стои зад турската хит-серија Kuruluş Osman (Основачот: Осман), ја потврди смртта на славниот актер Чадаш Чанкаја. „Многу сме тажни поради загубата. За жал, не се спаси ниту неговата сопруга, музичарката Зилан Тигрис“, напишаа од „Боздах филм“ на нивниот официјален инстаграм-профил. Турските медиуми објавија дека Чанкаја и неговата […]