fbpx

Одлучи да донира пари за Турција, па се шокира во банка! Познатиот кошаркар згрме, збесна поради ова!

По катастрофалниот земјотрес, словенечкиот кошаркар Клемен Препелиќ одлучи да донира пари на турска хуманитарна организација, но ептен се налути поради гестот на банката, им се пожали самиот на своите следбеници на социјалните мрежи.

„Бев изненаден денеска. Кога преку хуманитарна организација испратив пари за помош во Турција, банката ми наплати 50 евра провизија. Мислам дека сите треба подеднакво да даваме поддршка во овие ситуации“, напиша кошаркарот на Валенсија.

Препелиќ е само еден од низата познати спортисти кои на овој начин ѝ помогнаа на Турција по разорните земјотреси во кои загинаа десетици илјади луѓе.

Следни Објави

Замина во Англија, се разведе, се врати дома, а сега конечно стана мајка: Викторија Јаначковиќ проговори за ќерката

Замина да живее во Англија, се разведе, се врати дома, а сега кочено се реализира и како мајка. Звучи како типична животна приказна на некоја холивудска ѕвезда, но станува збор за позната личност наша, македонска. Викторија Јаначковиќ, една нашите најпознати манекенки која одамна не е активна во модниот свет, на […]