fbpx

Замина во Англија, се разведе, се врати дома, а сега конечно стана мајка: Викторија Јаначковиќ проговори за ќерката

Замина да живее во Англија, се разведе, се врати дома, а сега кочено се реализира и како мајка.

Звучи како типична животна приказна на некоја холивудска ѕвезда, но станува збор за позната личност наша, македонска.

Викторија Јаначковиќ, една нашите најпознати манекенки која одамна не е активна во модниот свет, на 26 јануари ја роди ќерката Никита.

Викторија, која по професија е стоматолог, во искрено интервју за „Слободен печат“ раскажува за предизвиците да се стане родител во четириесеттите години од животот, но и открива кој е таткото на нејзиното дете.

„Многу луѓе ме прашаа: А, кога се омажи по вторпат? Мене ми е тоа смешно, затоа што хартија од тој вид не ми е доказ дека некој би бил одличен татко. Знам многу примери каде што таткото е на хартија и, за жал, само на хартија. Не се омажив, и не планирам и тој вид на припаѓање ми е надминат. Таткото на Никита, за среќа, не е од овие простори и среќна сум поради тоа“, вели Јаначковиќ за „Слободен печат“.

Целото интервју и повеќе фотографии од бебето имате ОВДЕ!

Следни Објави

СТРАШНИ ВЕСТИ! ЈАВНОСТА ВО ШОК! Во земјотресот загина и неговиот син

Пред шест месеци играше против Македонија во квалификциите за ЕП 2024, денеска е пронајден мртов под урнатините Џемал Кутахја е пронајден мртов под урнатите по катастрофалниот земјотрес во Турција во кој загинаа 37.000 луѓе. Ракометарот е пронајден заедно со неговиот син Чинар. Неговата бремена сопруга сѐ уште се води како […]