fbpx

Почивај во мир, Миле! Македонија тагува, сите се простуваат (ФОТО)

Огромна загуба

Почина Миле Спасев-Мафија.

Тажната вест ја споделија администраторите на фејсбук-страницата „Македонски лавови“.

„Ги известуваме сите наши припадници и симпатизери дека денеска почина наш бивши припадник, Командир во една од четите на вториот батаљон. Погребот ќе биде утре во 12 часот на гробиштата во село Ерџелија, Свети Николе. Вечна ти слава!“, напишаа тие.

Под објавата се редат емотивни пораки со сочувство до семејството.

„Царство небесно! Беше гордост!“, пишуваат сите.

Следни Објави

Со деца бегаат од зградите, ѕидовите пукаат: Погледнете го моментот на страшниот потрес во Турција (ВИДЕО)

Снимките се од надзорните камери на згради во Адана на кои се гледа како жителите истрчуваат на улица На социјалните мрежи и во турските медиуми е објавено видео од моментот на земјотресот што ја погоди Турција пред повеќе од една недела. Снимките се од надзорните камери на згради во Адана […]