fbpx

ТАГА ДО НЕБО! Почина детето кое беше извлечено од урнатините по 296 часа

Детето (12) кое денеска спасувачите заедно со уште две лица го извлекоа од урнатините 296 часа по катастрофалниот земјотрес, на пат кон болница им подлегнало на повредите.

Две постари лица и едно дете поминале 13 дена под урнатините, а спасувачите утрово успеале да стигнат до нив.

За жал, детето починало набргу откако било извлечено на безбедно.

Министерот за здравство Фахретин Коча изјави дека од урнатините е извлечена брачна двојка.

„Извлековме жена по име Рагда (45) и нејзиниот сопруг Мухамед (49). Тие беа под урнатините 296 часа и сега со хеликоптер се пренесени во болница во Адана. Општата состојба им е добра, а виталните знаци стабилни. И двајцата беа свесни“, изјави Коца.

Следни Објави

Седна на клупата и само се онесвести: Страшни детали за смртта на Тони (16)

Страшна трагедија го вознемири регионот Почина 16-годишниот кошаркар Тони Видовиќ откако колабира за време на натпревар. Младиот спортист од Риека се онесвестил додека седел на клупата за време на натпревар од Јуниорската Жупаниска лига помеќу клубовите ФСВ и Замет. По трагедијата се огласи претседателот на ФСВ, Горан Лончар. „Игравме во […]