fbpx

Твојата насмевка, за нас подарок.. Македонија тагува по младиот Дарко

Трагедија ги потресе сите

Пред два месеца навивачите од „Комити Скопје“ ја информираа јавноста дека животот го загубил нивниот член Дарко Смоковски-Смок.

„Не постои утеха која може да ја смири болката која во овој момент сите ние ја чувствуваме. Останува сеќавањето, остануваат многуте заеднички приказни на Запад запишани, и останува твојата насмевка по која беше препознатлив. Насмевка која ниту смртта не може да ја победи Упатуваме сочувство до семејството и до најблиските“, напишаа тие по неговата смрт.

„Комити Скопје“ сега повторно му одадоа чест на младото момче.

„Твојата насмевка, за нас подарок.. Никогаш заборавен-ДАРЕ СМОК“, порачаа од трибините.

Следни Објави

Јутјуберот Стефан Лазаров се правда: Чувствувам морална одговорност..

Има ли можност за кривичен прогон, прашуваат оние кои во зборовите на Латас препознаа признание за наводно силување Подкастот кој младиот јутјубер и инфлуенсер Стефан Лазаров го сними со новинарот Драган Павловиќ-Латас наиде на жестоки реакции во јавноста. Конкретно, спорен е делот од разговорот каде поранешниот главен и огдоворен уредник […]