fbpx

Неочекуван пресврт: Нови сознанија за починатото момче од Радовиш

Веќе два дена во македонските медиуми топ-тема е ненадејната смрт на 20-годишниот В.А. од Радовиш.

Денеска се објавени шокантни сознанија за случајот кои фрлаат нова дамка на настаните.

Според информациите до кои стигна „Фокус“, момчето починало од преголема количина кокаин која ја проголтало за да ја сокрие од полицијата. За колкава количина точно станува збор, одговор треба да даде обдукцијата, пишува порталот.

При претресот во неговиот дом била пронајдена марихуана, соопшти полицијата. Додека траело апсењето на момчето му се слошило и било однесено во штипската болница, но веќе било доцна. Неговите витални функции престанале да фунцкионираат, а не помогнале ниту обидите за реанимација.

„Момчето е донесено во болница без знаци на живот. Направена му е реанимација, но без успех. Констатирана е смрт“, изјавија вчера од Клиничката болница во Штип.

Следни Објави

Цела Југославија лудуваше по неа, почина на 42 години: Голема трагедија, се случи нешто морничаво

Првата пејачка на „Нови Фосили“, Ѓурѓица Барловиќ, беше една од најхаризматичните дами во поранешна Југославија. За нејзината прерана смрт во 1992 година и денеска се пишува. Првиот настап го имала со само тринаесет години на еден детски фестивал, а првото позабележително претставување било во белградската забавна емисија „Образ на образ“ […]