fbpx

Девојче ненадејно се сруши, следниот ден почина: Потегот на родителите ги вознемири сите

Пред нешто повеќе од две години, Ниви Перлет (11) ненадејно почина откако се сруши во училишното игралиште во Оксфордшир.

По пристигнувањето на местото на трагедијата, Брзата помош констатирала дека Ниви има неоперабилна аневризма (проширување на крвните садови) и била ставена во вештачка кома од која, за жал, никогаш не се разбудила.

Страшната трагедија се случи во март 2021 година. Девојчето почина во болница еден ден по немилиот настан. Сега, две години по нејзината смрт, нејзините родители открија дека сè уште одат во нејзината стара соба и дека „разговараат со неа секој ден“, пренесува „Мирор“.

„Ја држиме вратата отворена и секој ден влегуваме да разговараме со неа. Кога ќе ви се случи нешто вакво трауматично, се чувствувате како речиси да живеете во балон и концептот за време комплетно е променет. Не ми се верува дека поминаа две години и дека некако ги преживеавме“, вели мајката на девојчето.

Следни Објави

Продаваше гаќи и чорапи на пазар, сега за една ноќ заработува 15.000 евра: Пејачката го заведе синот на Брена, па среќата ја пронајде со милионер

Пејачката Надица Адемов се прослави со учеството во „Ѕвездите на Гранд“, а потоа почна успешно да ја гради својата музичка кариера. Стана една од најбараните млади пејачки, па редовно настапува на приватни прослави и ромски свадби, а нејзините хонорари достигнуваат вртоглави суми. Своевремено, во јавноста се појави видео на кое […]