fbpx

Беше во љубов со најубавата југословенска актерка: Му роди ќерка која е негова копија

Девет деца со пет жени: Кои се синовите и ќерките на Аркан?

Жељко Ражњатовиќ Аркан позади себе остави големо потомство. Освен Анастасија и Вељко кои ги доби во бракот со фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражњатовиќ, тој има уште седум деца со други четири жени.

Од првиот брак со Наталија Мартиновиќ има четири – близнаците Војин и Никола и ќерките Милена и Маша. Трите деца кои ги доби од вонбрачни врски се Михајло, Софија и Анѓела.

Децата од бракот со Наталија не го носат татковото презиме. Сите се факултетски образовани, а пред неколку години Војин со својата девојка по потекло од Кина, Барбара Ванг, ја доби ќерката Мија. Тој ѝ е познат на јавноста, најмногу по конфликтот со Цеца.

За разлика од него, Никола кој со години не живее во Србија е познат токму по ангажманот како главен манекен во еден од спотовите на Цеца во 1998 година.

За време на војната во Босна, Аркан ќе дознае дека на почетокот на 80-те години на минатиот век во Шведска го добил и синот Михајло. Тој е и неговиот најстар наследник, а негова мајка е извесна Агнета од Гетебург.

Со актерката Лилјана Мијатовиќ ја доби ќерката Ангела која сега има 38 години. Дипломирала Богословија, а неодамна издаде и збирка поезија.

Ќерката Софија, пак, е дете кое го добил со социјална работничка за која се грижел во белгискиот затвор. Таа денес живее во Брисел, а првпат го видела татка си на телевизија кога стана светски познат во 1991 година. Таа е една од ретките кои наводно е во добри односи со Цеца Ражњатовиќ.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Конечно убава вест! Овие граѓани утре да си ги проверат сметките, парите ќе им бидат префрлени

Од утре (28 март) почнува етапното исплаќање на пензиите за месец март 2023 година. Фондот за пензиското и инвалидското осигурување е задолжен да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 27.03.2023 година. Се препорачува на деловните банки да обезбедат пензионерите да може да располагаат со мартовските пензии […]