fbpx

Ненадејно почина Горан: Пријателите со неверување се простуваат на социјалните мрежи

Уште еден живот прерано згасна

Ненадејно почина Горан Ѓошев, вработен во Фудбалската Федерација на Македонија, пренесоа повеќе македонски портали.

Како техничко медицинско лице беше задолжен за грижата на младите фудбалери во Академијата на ФФМ.

На социјалните мрежи неверување и шок по прераната смрт на Ѓошев.

„Прерано, другар“, „Каков човек, беше сведок на едни од најголемите успеси во нашата фудбалска историја“, „Почивај во мир!“ се само дел од коментарите на оние што го познаваа.

Нека му е светол патот! Царство небесно!

Следни Објави

Проба да ја запроси на стадион и веднаш зажали: Вакво нешто не сте виделе (ВИДЕО)

Запросување на бејзбол натпревар во САД не заврши добро за момчето кое клекна на сред терен. Брзо беше совладан од обезбедувањето и соборен на земја во стилот на еден друг, уште попопуларен, американски спорт. Инцидентот се случи за време на натпреварот помеѓу Лос Анџелес Доџерс и Аризона Дајмондс, а видеото […]