fbpx

Силувано девојче, македонската јавност згрозена: Деталите ќе ве шокираат

Ужас во струмичко

Полициски службеници од СВР Струмица вчера ја лишиле од слобода 21-годишната С.П. од струмичко, информираат од министерството за внатрешни работи.

Според Министерството за внатрешни работи, таа се сомничи дека на забава во јануари 2023, со употреба на сила врз малолетничка овозможила да биде извршена обљуба од страна на двајца малолетници од струмичко.

За случајот е запознаен Јавен обвинител од ОЈО Струмица и со соодветен поднесок трите лица денеска се изведени пред судија на претходна постапка од Основен суд Струмица.

Илустрација: Ансплеш

Следни Објави

Свири клавир преку 100 години: Наскоро ќе промовира албум, ова е нејзината тајна

Француската пијанистка Колет Мазе свири клавир повеќе од сто години и сè уште има стотици фанови на социјалните мрежи, а наскоро ќе го објави и седмиот албум „108 години пијано“. Таа е родена во јуни 1914 година, пред избувнувањето на Првата светска војна, додека еден од нејзините омилени композитори, Клод […]