fbpx

Естрадата во шок: Ќе го паметиме како сакан сопруг и татко, загубивме голем пријател

Марк Шихан, гитаристот на познатата ирска рок група The Script, почина на 46-годишна возраст.

Членовите на бендот објавија дека Марк починал во петокот, информирајќи ги фановите дека го загубил животот во болница по кратко боледување.

Официјалната причина за смртта не е објавена. Колегите ќе го паметат како „многу сакан сопруг, татко, брат и пријател“.

Заедно со семејството побараа од фановите во име на бендот и семејствата разбирање во овој тежок период, како и почитување на нивната приватност.

Кога The Script минатата година замина турнеја низ САД, Марк не настапи со бендот. Во тоа време пејачот Дени О’Донохју за Sunday World изјави дека Марк поминува време со своето семејство.

Марк е еден од основачите на The Script во Даблин во 2001 година, заедно со Дени и тапанарот Глен Пауер. Првиот албум на групата стигна до првото место во Велика Британија и Ирска.

Следни Објави

Нина кажа „ДА“: Кој е нејзиниот избраник?

Се вери поранешната македонска министерка Нина Ангеловска, објави „Фактор“. Таа отсекогаш била интересна за јавноста. Во 2019 година стана првата жена министерка за финансии кај нас. Претходно, ја знаевме како основач на Grouper.mk и претседател на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија. Пред да заплива во политичките води се најде на […]