fbpx

Најнова вест: Почина Тина Тарнер, се огласи нејзиниот портпарол

Тажна вест

Легендарната пејачка Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, соопшти нејзиниот портпарол.

„Тина Тарнер, „кралицата на рокенролот“, почина денеска на 83-годишна возраст по долго боледување во нејзиниот дом во Куснахт во близина на Цирих, Швајцарија“, изјави тој.

Пред четири години ѝ се самоуби едниот син, пред шест месеци ѝ почина и другото чедо.

За суровиот живот на Тина Тарнер повеќе читајте ОВДЕ!

Следни Објави

Пред четири години ѝ се самоуби едниот син, пред шест месеци ѝ почина и другото чедо: Суровиот живот на Тина Тарнер

Не стивнуваат реакциите во јавноста по смртта на легендарната рок-пејачка Тина Тарнер која по долго боледување почина во Швајцарија кадешто живееше последните години. Ќе остане запаметена како една од најпродаваните пејачки во музичката историја со преку 200 милиони примероци на албуми. Пред камерите беше лавица, но позади нив имаше суров […]