fbpx

Хороскопски знаци кои ќе се збогатат до крајот на годината

Последниот квартал од оваа 2023 година ќе биде особено значаен за три хороскопски знаци.

Овие граѓани може да очекуваат бројни парични придобивки!

ЛАВ

Претставниците на овој хороскопски знак во наредниот период ќе имаат вистинска среќа со парите. Иако своето богатство го стекнуваат собирајќи денар по денар, на почетокот на декември драстично ќе се зголеми сумата на нивната трансакциска сметка, најмногу од проекти на кои ќе им се посветат по работното време. Иако на прв поглед изгледаат скромно, Лавовите сакаат сѐ што е луксузно и гламурозно. Најмногу пари трошат на семејството и на патувања.

ДЕВИЦА

Не се доволно амбициозни за материјално да се обезбедат на подолг рок, но на средината на септември еден настан сериозно ќе ги замисли да дадат сѐ од себе за да заработат колку што е можно повеќе пари. Некои ќе добијат наследство, а другите ќе имаат неверојатна среќа со вработување од соништата. Претставниците на овој знак го обожаваат луксузот и максималното уживање.

БЛИЗНАЦИ

Овој знак годинава ќе биде еден од најсреќните знаци на Зодијакот кога станува збор за парите. Доколку не се збогати, сигурно ќе пронајде професија која му гарантира животен комфор. Ако не е тоа случај, тогаш дефинитивно не постои хороскопски знак кој се снаоѓа полесно од него. Едноставно е роден под среќна ѕвезда, и кога ништо не бара добива сѐ. Во суштина парите не го интересираат претерано, тој е авантурист и светски патник и очигледно има повеќе среќа отколку памет.

Следни Објави

Неочекуван потег на Коста, сите се чудат: Секој ден го мачи истото прашање

Момчето Коста Кецмановиќ (13), кое пред три недели уби девет свои врсници и обезбедувачот на училиштето во Врачар, се наоѓа на психијатриската клиника и секојдневно врши притисок врз лекарите да го ослободат. Како што тврди, „нема никаква причина повеќе да остане во болница“. Сепак, шансите тоа да се случи се […]