fbpx

Хорор во позната продавница! Жена купила панталони, ги облекла, па едвај се спасила

Страшна сцена, никој не очекува да се случуваат вакви работи при купување

Повеќето жени уживаат во шопинг, во купувањето нови работи. Сепак, никој не очекува дека работите може да тргнат до толку наопаку, што би добиле изгореници од нови панталони.

Токму тоа ѝ се случило на една жена во Крагуевац кој се здобила со изгореници од носење нови панталони, и тоа купени во пзната брендирана продавница.

„Купив нови панталони, ги исправ, ги испеглав и ги облеков. Не бев дома осум часа. По околу еден час почувствував печење на нозете, но не можев да се пресоблечам. По неколку часа пешачење, чувството на печење се претвори во болка. Кога дојдов дома, едвај ги соблеков. Глетката беше страшна. Имав рани, како изгореници! Тоа е веројатно поради материјалот што ми ја изгоре кожата поради сонцето и топлината, а панталоните се купени во „проверена“ и нималку евтина продавница“, сведочи оваа разочарана потрошувачка.

Следни Објави

Често доаѓаше во Скопје, беше во брак со Мис на Југославија, па се вљуби во 23 години помлада: Тивко замина во екот на пандемијата

Во екот на ковид-пандемијата пред две години почина познатиот музичар Александар Сања Илиќ (70), основачот на групата „Балканика“. Творештвото на Илиќ беше интересно и за многу македонски фанови, па пред неколку години ја доби и наградата за животно дело на фестивалот „Охрид фест“. Во својата плодна кариера, Илиќ има напишано […]