fbpx

Масовно се споделува: Се појави нова снимка од апсењето на Коста (ВИДЕО)

Се појави снимка направена од другата страна на зградата на основното училиште „Владислав Рибникар“, а еве што се случувало таму

На социјалната мрежа „Тик Ток“ се појави ново видео од апсењето на Коста Кецмановиќ (13) во училишниот двор.

На снимката која со денови се споделува е Коста со двајца полицајци. Фатен е моментот кога службениците му ја повлекуваат качулката преку глава, а на еден дел од видеото се гледа како го спуштаат на земја.

Видеото е направено од поинаков агол во однос на она што се појави на социјалните мрежи првиот ден, а кој го снимија ученици од училишниот коридор.

Коста на трети мај уби осум ученици и чуварот на ОУ „Владислав Рибникар“, а неколкумина од нив рани. Подоцна, од повредите во болница почина уште едно девојче, па бројот на жртвите на Кецмановиќ се искачи на десет.

Момчето моментално е сместено на невро-психијатриското одделение.

Следни Објави

Ново потресно сведоштво за Урош: Девојката од таксито со неверојатни детали за кобната ноќ

Ј.А., 19-годишната девојка која кобната ноќ била во таксито заедно со Урош Блажиќ осомничен за масакрот во Младеновац, денеска беше сослушана во Вишото јавно обвинителство во Смедрево. Таа доби статус на оштетена, потврди обвинителот Иван Конатар за „Еуроњуз Србија“. Нејзиниот вереник исто така бил испрашуван, а во наредните денови исказ […]