fbpx

Огромна тага! Почина познатата пејачка, се огласи семејството

На 45-годишна возраст почина пејачката Сара Таварес.

Тажната вест ја соопшти нејзиното семејство.

„По долга и тешка битка со тумор на мозокот, не’ напушти нашето чедо“, стои во објавата.

Сара се прослави по учеството на „Евровизија“ во 1994 година.

Таа ја претставуваше Португалија со песната „Chamar a Musica“ и го освои осмото место, еден од најдобрите пласмани на оваа земја на популарниот музички натпревар.

Сара починала во неделата во Лисабон.

Следни Објави

Утре е голем и тежок празник: Верници, направете го ова

Православните христијани на 21 ноември го празнуваат Св. Архангел Михаил, еден од најголемите христијански празници и една од најчестите куќни слави. Архангел Михаил е водачот на небесните војски кој секогаш се јавувал на местата на кои се појавувала Богородица, така што претставува небесна сила и заштита на земјата. Прв меѓу […]