fbpx

Пејачот си одбра слика за погребот: Фановите во шок, има само 40 години

Последиците се огромни-прво се разведе, а подоцна се откажа од музичката кариера

Пејачот Бојан Томовиќ целосно се повлече од сцената откако лекарите му дијагностицираа биполарно растројство.

Томовиќ отворено и искрено зборува за проблемите со кои се соочува, а по последниот престој во болница доби огромна поддршка од народот.

Пејачот сега стапи во контакт со редакцијата на „Курир“, тврдејќи дека повторно е болен и дека во рок од 24 часа повторно ќе се обрати до здравствените установи за помош.

Фановите сериозно се загрижија за него, откако Бојан објави дека си одбрал и фотографија која ќе стои на неговиот некролог. Како што вели, тоа е сликата на која најдобро се гледаат неговите тажни очи.

Следни Објави

Естрадата не може да поверува: Зоран почина со една мисла

По долго и тешко боледување, на почетокот на годинава почина познатиот интерпретатор на народна музика Зоран Калезиќ. Фолк-пејачот водеше битка со карцином на белите дробови, а откако му беше дијагностициран се лекуваше во една црногорска болница. За неговата здравствена состојба отворено зборуваше. Во едно од неговите последни интервјуа раскажа дека […]