fbpx

Јуни ќе биде најлошиот месец во годината за овие два хороскопски знаци

Ако сте родени во еден од овие два хороскопски знаци, подгответе се за исклучително напорен период. Сепак, не очајувајте. Нема да е „крај на светот“ и наместо да се сожалувате, најдете малку време за себе, опуштете се и препуштете им се на настаните да ве водат.

Не давајте отпор и овој период бргу ќе помине. Па, тоа е само еден месец од годината.

Овен

Најверојатно сте преморени, но потребно е да издржите само уште еден месец пред конечно да им се препуштите на убавите работи. Мора да најдете начин да поминувате повеќе време со себе и да си ја обновувате енергијата, бидејќи едноставно ќе прегорите. Ако тоа значи одвреме-навреме да ја заклучите вратата од вашата соба и да ставите знак „Не вознемирувај“, слободно направете го тоа!

Риби

Постојано талкате со мислите и тоа ве уништува во реалноста. Едноставно претерано размислувате за професионалниот живот и за моменталниот распоред, и тоа непотребно ве потресува. Можеби и токму затоа не сте расположени за никаква летна авантура. Но, не правете си го ова на себе.

Следни Објави

Почина тинејџер од Битола: Страшни детали, наредена е обдукција

Четиринаесетгодишно момче од Битола вчера ненадејно починало во атарот на село Крстоар каде било на роденденска забава со своите врсници, јавува „Телма“. Причините за смртта на осмоодделенецот од битолското основно училиште ,,Коле Канинаски” сè уште не се познати, поради што обвинител наредил обдукција. На тинејџерот му се слошило околу 15 […]