fbpx

Популарeн пејач убиен во Скопје: Детали за трагедијата

Амар Исмани е 29-годишниот пејач од Скопје кој настрада во синоќешното пукање на Пластичарска улица, дознава ТВ21.

Станува збор за естраден уметник кој ужива голема популарност на социјалните мрежи со над 300 илјади следачи на „Инстаграм“.

Според последните информации, прво избувнала тепачка меѓу неколкумина млади луѓе, а потоа дошло до пукање. Инцидентот започнал со расправии, па прераснал во физичка пресметка со употреба на огнено оружје. Вкупно три лица биле хоспирализирани.

Во 23 часот и 45 минути едно лице е хоспитализирано во ГОБ Наум Охридски и итно префрлено во операциона сала.

Во исто време во Клинички центар пријавено е дека имаат примено две лица со повреди од огноено оружје.

Следни Објави

Пред еден месец се верил: Убиениот македонски пејач имал големи планови

Познатиот македонски пејач Амар Исмани (29) синоќа е убиен во Скопје, а фановите се простуваат од него на социјалните мрежи. Тој настрада во синоќешното пукање на Пластичарска улица, напишаа повеќе медиуми. Станува збор за естраден уметник кој уживал голема популарност на социјалните мрежи со над 300 илјади следачи на „Инстаграм“. […]