fbpx

Шминката треба да се забрани: Жена се „подмлади“ за 20 години

Неверојатна трансформација, жена од 50 години стана сензација на интернет

Педесетгодишна жена објави видео на кое покажа како изгледа по дома, а како кога се дотерува за состанок. Луѓето се фрапирани од тоа колку поинаку изгледала пред и по средувањето.

Тие не можат да поверуваат како една средовечна госпоѓа со разбушавена коса и без шминка се трансформира во заводничка со мини здолниште и високи чизми.

По неверојатната трансформација таа изгледа двојно помлада.

Нејзиното видео стана вирално со повеќе од 7,4 милиони прегледи и 96.000 лајкови.

„Од баба стана дама“, коментираат на социјалните мрежи.

„Можете ли да замислите да се разбудите следното утро и да не ја препознаете личноста до вас? Шминката треба да се забрани“, е реакцијата која доби најмногу лајкови.

Следни Објави

Нутриционистката Наталија Нефедова предупредува: Овие луѓе не треба да јадат цреши

Црешите се нашето омилено овошје. Сепак, експертите тврдат дека ова овошје не смее да се јаде во неограничени количини, во спротивно може сериозно да си го загрозите здравјето. Црешите се многу вкусни и можат да се консумираат во различни комбинации. Покрај тоа, тие се многу корисни за имунитетот и содржат […]