fbpx

Старее ли оваа жена? Калиопи во венчаница пред точно 20 години (ФОТО)

Поминаа точно две децении од свадбата на Калиопи и Васил Зафирчев. Македонската поп-дива и познатиот актер во 2004 година се заколнаа на вечна љубов во црквата „Света Петка“.

Двојката направи и голема свадба во еден познат скопски хотел каде на едно место се собраа естрадни фаци, претставници од дипломатскиот кор, новинари, но и медиумски неекспонирани блиски пријатели на младенците. Црковен кум им беше актерот Дејан Лилиќ, а сведок во матично, кралицата на ромската песна, Есма Реџепова.

Тања Кочовска, Олгица Христовска, Тоше, Каролина, Владо Јаневски и Виолета Томовска беа дел од пејачите што таа вечер се фатија за микрофон. Славе Димитров специјално за брачната двојка ја отпеа легендарната „Чија си“, а изненадување плус за присутните беше стомачниот танц од две атрактивни танчарки.

На свадбата запеа и самата Калиопи, а меѓу другите песни, на Васил му го посвети српскиот евергрин „Беле руже“, по што тој ѝ подари цвеќе. Беше тоа настан за паметење.

Во 2011 година тие се разделија, но нивниот аутфит е нешто за коешто уште долго ќе се раскажува.

Следни Објави

Приказна за непотребното жртвување: Еве како самите си го уништуваме животот!

Застани жено малку… Одмори… Ништо не мораш, ништо не треба. Утре да те нема, повторно сè ќе тече, сè ќе се случува без тебе. Ќе им недостасуваш на најблиските некое време… но целото тоа требање и морање ќе се одвива и без тебе. Не си наметнувај на себе повеќе отколку […]